بلفاروپلاستی (جراحی پلک)

آبدومینوپلاستی

بلفاروپلاستی(جراحی پلک) یا همان درمان افتادگی پلک، روشی است که در آن پوست و چربی اضافه پشت و یا زیر پلک برداشته می شود. همراه این عمل گاهی عضله سپتوم نیز برداشته می شود. حین بلفارو، همچنین می توان لیفت ابرو را نیز انجام داد. 

افتادگی پلک (پتوز) به صورت مادرزادی، ژنتیکی یا با بالا رفتن سن به وجود می آید. لازم به ذکر است که پتوز (افتادگی پلک) به وجود آمده بر اثر تزریق بوتاکس، موقتی می باشد و حداکثر بعد از یک ماه به حالت اولیه بر می گردد و نیاز به جراحی بلفارو ندارد. بلفاروپلاستی تنها یک عمل زیبایی نیست، بلکه یک نوع درمان برای کسانی است که به علت افتادگی پلک زاویه دیدشان کم می شود و چشمان آن ها به علت سنگینی ناشی از افتادگی پلک همیشه خسته و خواب آلود است.

در این عمل پس از برش، از ظریف ترین نخ بخیه استفاده می شود. یکی از بزرگترین نگرانی های بلفارو پلاستی، از بین رفتن جای بخیه می باشد. در کلینیک شن های نقره ای، با توجه به انجام این عمل توسط متخصص مجرب، جای بخیه ها به هیچ عنوان باقی نمی ماند و لازم به نگرانی نیست. دوره نقاهت این عمل خیلی کوتاه (حدود ۳ روز) می باشد. ولی از فردای روز عمل، مراجعه کننده می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

0%