1397/10/22 در ساعت 13:38:12

نکات مهم برای از بین بردن دایره های سیاه دور چشم !

تیرکی پشت چشم می تواند برای هر سن یا قومیتی اتفاق بی افتد.

نکات مهم برای از بین بردن دایره های سیاه دور چشم !

یکی از مشکلات شایع در افراد تیرگی دور چشم می باشد که بصورت دایره ای اطراف چشم را در بر می گیرد. در ادامه برای اینکه این مشکل را بهتر بشناسیم و بتوانیم آن را درمان و مدیریت کنیم، نکاتی را ارائه میدهیم :

پشت این حلقه های تاریک چیست ؟

برای اینکه بتوانیم این مشکل را حل کنیم در ابتدا باید بدانیم علت بوجود آمدن آن چی می باشد :

- خواب کافی بهترین مبارزه 

داشتن خوابی عمیق در حدود 7 الی 8 ساعت در شبانه روز برای هر فرد ضرورت دارد. و این اولین قدم برای جلوگیری از بوجود آمدن این دایره های سیاه می باشد. سعی کنید در هنگام خواب از 2 بالش استفاده کنید تا سر به صورت بالا قرار گیرد که این امر موجب می شود که مایعات چشم در زیر پوست تجمع نکرده و از بوجود آمدن دایره های سیاه در امان ماند.

- از مصرف زیاد نمک دوری کنید

نمک زیاد می تواند پوست شما را از بین ببرد. استفاده بیش از حد از نمک باعث تورم دور چشم شده و مایعات را در آن نقطه محبوس می کند.

- درمان آلرژی

 آلرژی باعث انسداد سینوسی می شود و می تواند رگ های خونی را در پوست ناحیه چشم نازک بپوشاند و باعث ایجاد دایره های تاریک می گردد. اگر فکر می کنید آلرژی دارید، با پزشک خود در مورد درمان های احتمالی صحبت کنید.

- Hyperpigmentation

عارضه ای است که در زیر چشم  به حالت خمیدگی پوست و نوار قهوه ای رنگ به وجود می آید. یکی از دلایل شایع آن در معرض قرار گیری نور خورشید می باشد. البته این عارضه عوامل ژنتیکی نیز دارد. برای جلوگیری از بوجود آمدن آن استفاده از کرم های مناسب ضد آفتاب ضرورت دارد.

- خوابیدن با آرایش چشم 

مواد آرایشی می تواند در هنگام خواب چشم را تحریک کند و این امر موجب بوجود آمدن عارضه سیاهی گردد. حتما قب از خواب صورت خود را کاملا شستشو داده و پاک نمایید.

راه حل های درمانی دایره های سیاه :

برای روشن شدن سیاهی دور چشم چه باید بکنیم :

- تمیز کردن

برای پاک کردن آرایش قبل از خواب، از یک پاک کننده ملایم به همراه پارچه آرایشی ظریف استفاده کنید . از مالیدن یا کشیدن بیش از حد شدید در اطراف ناحیه ظریف چشم اجتناب کنید که این امر می تواند پوست را تحریک کند.

-مرطوب سازی

برای جلوگیری از آسیب خورشید، هر روز از مرطوب کننده با SPF 15 استفاده کنید. مرطوب کننده با نیاسینامید همچنین می تواند سطح هیدراته را حفظ کرده و ظاهر تغییر رنگ پوست را به حداقل برساند.

-ماساژ

ماساژ ملایم در ناحیه چشم با یک مرطوب کننده سبک وزن یا کرم دور چشم، سبب گردش خون می شود و این امر از پف دور چشم جلوگیری می کند.

بوجود آمدن تاریکی دور چشم در هر زمان میتواند غیر قابل اجتناب باشد اما شما می توانید با تغییر در روش زندگی با آن مبارزه کرده و آن را از بین ببرید و این امر باعث می شود شما هر روز صبح به چشمانی شاداب و پر انرژی نگاه کنید!

 


 

 

 

 


 
جوانسازی (تعداد) پوست و مو (تعداد) کلینیک زیبایی (تعداد) سلامت (تعداد) تغذیه (تعداد) سیاهی دور چشم (تعداد)
0%