1397/11/03 در ساعت 08:14:09

در فصل سرما از موهای خود مراقبت کنیم

تغییر شرایط آب و هوایی روی لطافت پوست و مو مؤثر بوده و در ظاهر و زیبایی آن تأثیر دارد سلامت نیوز: مراقبت از مـوها در فصل سرما

در فصل سرما از موهای خود مراقبت کنیم

در فصل سرد احتمال ریزش مو بیشتر است و اساساً سرما باعث می‌شود رشد موها نیز کمتر شود. احتمال خشکی بیشتر موها و آسیب دیدگی‌ هم به‌ علت سرما و آلودگی هوا بسیار بیشتر خواهد بود. در سایت کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای بر آن شدیم. مقاله درباره حفظ مو برای شما عزیزان بنویسیم. در ادامه به آن خواهیم پرداخت :هر روز موهای خود را نشویید
از آنجا که هوای سرد موهای شما را خشک می کند، نیازی به شستن هر روز موها نیست. شست و شوی مداوم موها موجب می‌شود رطوبت موهایتان که وظیفه محافظت در برابر سرما را دارد، از بین برود و انجام این کار ممکن است موهای شما را بیشتر خشک کند. موهای خود را دو بار در هفته بشویید. موهای شما باید بتوانند رطوبت بیشتری را حفظ کنند.
 

از نرم‌کننده استفاده کنید
اگر موهایی چرب دارید، از یک نرم‌کننده سبک استفاده کنید و فقط روی انتهای موها تمرکز داشته باشید. اگر موهایتان خشک است، از یک نرم‌کننده عمیق‌تر استفاده کنید. زمانی که می خواهید دوش بگیرید، نرم‌کننده را به موهای خود بمالید و چند دقیقه‌ای پیش از شست و شو صبر کنید.


از شامپوی بچه استفاده کنید
گاهی لازم است شامپویی را که به‌طور مستمر استفاده می‌کنید کنار بگذارید و شامپویی مصرف کنید که کمتر مواد شیمیایی دارد. هفته‌ای یک بار برای شست‌و‌شوی مو از شامپوی بچه استفاده کنید. خیلی زود متوجه تفاوت آن خواهید شد. برای اینکه مطمئن شوید نرمی‌ موها از دست نرفته است، از نرم‌کننده استفاده کنید.


از روغن‌ها استفاده کنید
مراقبت از موها با استفاده از روغن‌های طبیعی فقط مخصوص فصل سرما نیست، اما در این فصل موهای شما بیشتر از همیشه به تغذیه شدن نیاز دارد. آفتاب شدید تابستان، آب استخر و اسپری‌های ضد آفتاب همه و همه باعث ضعیف شدن موها می‌شوند. برای پیشگیری از خشک شدن موها و پوست سر، چند قطره روغن نارگیل به شامپو اضافه کنید. می‌توانید پس از حمام نیز انتهای موهای نم دار خود را با روغن‌های طبیعی ماساژ دهید.


دوش آب داغ ممنوع
از دوش گرفتن با آب داغ دوری کنید، چرا که آب داغ به موهایتان آسیب می‌رساند. در عوض، آب را ولرم تنظیم کنید یا اینکه از آب سرد استفاده کنید تا باعث درخشندگی موهایتان شود.


موها را ماساژ دهید
ماساژ پوست سر در پاییز و زمستان به‌ شما کمک می‌کند تا جریان خون بهتری در این ناحیه داشته باشید، رشد موها بهبود یابد و در کل موی سالم تری داشته باشید. پیشنهاد می‌شود در هنگام ماساژ از روغن‌های گیاهی برای تقویت هرچه بیشتر موها استفاده شود.

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

جوانسازی (تعداد) پوست و مو (تعداد) کلینیک زیبایی (تعداد) سلامت (تعداد) مراقبت های پوستی (تعداد) کاشت مو (تعداد) مراقبت مو (تعداد) زمستان (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد)
0%