1397/11/19 در ساعت 12:19:52

دلیل اصلی شوره سر چه می باشد؟

غده های چربی بر روی پوست سر همواره تولید چربی می کنند که برای حفظ تعادل رطوبت و مقابله با عوامل محیطی بسیار مهم است.

دلیل اصلی شوره سر چه می باشد؟

یکی از مواردی که باعث آزار و اذیت هر فرد میگردد، شوره سر می باشد. شوره باعث می شود که ظاهر و لباس فرد آراسته به نظر نرسد. امروز قصد داریم به مقاله ای در رابطه با "دلایل شوره سر" برگرفته از مقاله مهرنیوز در سایت کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی شن های نقره ای بپردازیم. شما را به خواندن این مطلب دعوت میکنیم :

دلیل اصلی شوره سر:

غده های چربی بر روی پوست سر همواره تولید چربی می کنند که برای حفظ تعادل رطوبت و مقابله با عوامل محیطی بسیار مهم است.  از سوی دیگر سلول های پوست سر به صورت مداوم خود را بازسازی می کنند که این امر باعث بازسازی پوست سر نیز می شود.

یک از متخصصان متخصص پوست و مو با بیان اینکه دو گونه شوره خشک و چرب از شایع ترین انواع شوره ها هستند، گفت: پدیدار شدن شوره خشک در نتیجه خشک بودن پوست سر است و غدد چربی، چربی لازم را برای حفظ تعادل طبیعی پوست سر تولید نمی کنند.این شوره خشک دائما از سر و موها به پایین می افتند. در این مورد استفاده از شامپوهایی برای موهای حساس و خشک توصیه می شود.

از طرف دیگر در مورد پوست سرهای چرب، غدد چربی بیش از حد چربی تولید می کنند.این امر ممکن است ناشی از عوامل درونی و فردی  مانند هورمون ها، جابجایی ژن ها، نوع پوست و یا عوامل خارجی مانند تاثیرات محیطی، آب و هوا و...، باشند. در نتیجه با افزایش رشد میکروارگانیسم ها که معمولا به صورت طبیعی بر روی پوست به وجود می آید، تعادل میکروبی پوست سر هم به هم می خورد.

تولید چربی مازاد،پوست را چرب می کند و باعث خارش و همچنین تسریع تولید سلول های پوستی می شوند.چربی اضافه به این سلول ها می چسبد و این انباشتگی باعث تولید شوره های زرد رنگ بر روی پوست سر و موها می شود.

وی در ارتباط با درمان این عارضه نیز گفت: با مشاهده شوره های چرب شدت مشکل پوست سر نمایان می شود که باید شامپوی مناسبی را با توجه به نوع شوره انتخاب کرد. علاوه بر این استفاده از تونیک برای حل مشکل پوست سر توصیه می شود.

در جدیدترین مطالعات موسسه تحقیقاتی آلمانی، دو مولفه برای شوره سر و ریزش مو مورد اهمیت قرار گرفته است. کمپلکس کافئین و موادی که به حفظ تعادل چربی پوست سر کمک می کنند، ضمن جلوگیری از ریزش موی ارثی، با خاصیت ضد میکروبی خود به عدم ایجاد شوره در سر کمک شایانی می کند.

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

پوست و مو (تعداد) کلینیک زیبایی (تعداد) مراقبت های پوستی (تعداد) چربی مو (تعداد) مراقبت مو (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد) پوست (تعداد) شوره سر (تعداد)
0%