1397/12/07 در ساعت 09:55:51

8 نشانه برای اینکه بدانید بدن سالمی دارید

برای آنکه بدانیم جسم سالمی داریم همیشه نیاز به آزمایشات و عکسبرداری نیست هستند علائم و نشانه هایی که با توجه به آنها خیلی راحت می توان متوجه سلامت بدن شد.

8 نشانه برای اینکه بدانید بدن سالمی دارید

آیا بدن من مثل یک کارخانه پر قدرت کار میکند، یا اینکه نیاز به کمک و تعمیرات جدی دارد؟...اینکه برای درک بهتر وضعیت جسمی خود نیاز به مراجعه پزشک داریم و از آزمایش های مختلف خواهیم فهمید که آیا بدن سالمی داریم یا خیر، بخش کتمان نشدنی از زندگی ماست. ولی این را هم باید بدانیم که میتوانیم با دقت بیشتر به ساختار بدن خود، تشخیص دهیم که آیا در وضعیت خوبی به سر می بریم یا خیر، در سایت کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی شن های نقره ای قصد داریم به این موضوع و نشانه های آن بپردازیم، شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنم :

 

8 علامت روی بدن شما که نشانه سلامتی است

 


 1- تنها زمانیکه گرسنه می شوید غذا می خورید و به هیچ وجه پرخوری نمی کنید .


اگر شما چنین احساسی دارید و تنها در زمان گرسنه شدن غذا می خورید و به هیچ وجه پر خوری نمی کنید ، می توانید به راحتی درک و احساس کنید که سالم و سلامت هستید .
نشانه سلامت بدن
تغذیه و خوراک شما نشانه سلامت بدن است


2- رژیم غذایی سالم و مطلوبی دارید


اگر شما در هر وعده از غذاهای متنوع و خوشمزه البته به میزان مناسب می خورید ، باید بدانید که سالم هستید . بطور کلی رژیم غذایی خود را با سینه مرغ محدود نکنید و یا برعکس از شیرینی ها را ممنوع ننمایید و می توانید از آنها استفاده کنید و این مقدار باید محدود باشد . همچنین باید طبق برنامه و رژیم خاص جلو بروید و اگر از این روش پیروی می کنید باید بدانید که در کنار زندگی سالم ، بدن سالمی نیز دارید و هیچ مشکلی شما را تهدید نمی کند .
 
3- اندازه نیاز بدنتان غذا می خورید


هر ارگان بدن نیازهای غذایی جداگانه دارند . هنوز هیچ فرمول جهانی وجود ندارد که بتوانید میزان کالری مورد نیاز ارگان های بدنتان را محاسبه کنید . شما می توانید هم خیلی کم بخورید و هم برعکس زیاد بخورید و این تنها به خودتان بستگی دارد . اگر شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که می دانید چقدر باید کالری به بدنتان برسانید ، بدانید که بدن سالمی دارید و هیچ مشکلی ندارید .
 
4- قدرت این را دارید که از پله ها بجای پله های برقی استفاده کنید


شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در اماکن عمومی همانند مترو هم پله برقی در مقابلتان هست و هم پله . با خودتان فکر می کنید که کدام راه را انتخاب کنید . اگر شما پله هارا انتخاب کنید ، نشان دهنده آمادگی جسمانی شماست و با دیدن پله ها فورا به این فکر می افتید که به ورزش نیاز دارید و باید از پله ها بالا بروید . با این حال اگر از پله برقی استفاده کنید و سپس بعد از بالا آمدن از پله ها احساس شادابی و سرحالی داشته باشید نشان دهنده سلامتی شما می باشد .
 
5-شما طیف وسیعی از احساسات را تجربه کرده اید


دانشمندان ، نویسندگان و محققان امروز می گویند که در زمان عصبانیت ، احساس عصبانیت طبیعی است و در زمان ترس ، داشتن احساس وحشت نیز مجددا طبیعی است و بنابراین می توان بطور کلی گفت یک انسان سالم می تواند تمام احساسات را درک کند و این احساسات نیز ممکن است چند ساعت تا چند روز متوالی دائمی باشند و بیشتر از این مدت دیگر طبیعی نمی باشند .
 
6-از هشدار موبایل زودتر بیدار می شوید


اگر شما قبل از هشدار ساعتتان بیدار شوید بدین معناست که شما به میزان کافی خوابیده اید و بدن به اندازه کافی استراحت کرده است و برای شروع مجدد روز آماده است . بنابراین اگر چنین موردی را مشاهده نمودید ، بدانید که بدن سالمی دارید و یک فرد پر انرژی هستید .
نشانه سلامت بدن
خواب و بیدار شدن به موقع از نشانه سلامت بدن است
 
7- در روزهای پرمشغله احساس خواب آلودگی نخواهید داشت


روزهای سختی وجود دارند که ممکن است زیاد نیاز به خواب داشته باشید و در کسری از ثانیه به خواب بروید و خوشبختانه این چنین خواب آلودگی طبیعی می باشد ولی اگر دائما در روزهایی که خسته نشده اید یا هیچ کاری را انجام نداده اید ، احساس خواب آلودگی کنید طبیعی نمی باشد .مطابق حرف دانشمندان ، بطور کلی روند سالم خوابیدن بین 10-20 دقیقه و ارام آرام می باشد .
 
8- شما انرژی و توانایی کافی برای انجام دادن کارهای مورد علاقه تان دارید


بطور کلی شما انرژی ایی برابر با انرژی یک کودک دارید و هر کاری که دوست دارید انجام دهید را می توانید به راحتی انجام دهید و اصطلاحا به نحوی هیچ کاری برای شما نشد ندارد و می توانید هر کاری را که اراده می کنید را انجام دهید .

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

 

کلینیک زیبایی (تعداد) سلامت (تعداد) مراقبت های پوستی (تعداد) تغذیه (تعداد) مراقبت مو (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد)
0%