1398/01/08 در ساعت 11:39:14

آشنایی با روش های خانگی درمان جوش

شب عید است و خوراکی های مختلف! اکثر خوراکی های شب عید منجر به جوش خواهد شد...

آشنایی با روش های خانگی درمان جوش

با آمدن عید نوروز و بهاری شدن هوا، ما ایرانیان طبق رسم های گذشته از فرصت استفاده کرده و به بازدید اقوام و دوستان می رویم.

با توجه به مهمان نوازی ایرانی ها، در این دید و بازدید ها با شیرینی، آجیل و دیگر تنقلات از مهمانان پذیرایی خواهیم کرد.

با اینکه این پذیرایی ها می تواند جذاب باشد و احساس صمیمیت را افزایش می دهد ولی زیاده روری در استفاده از این خوراکی ها منجر به دیده شدن جوش، علل الخصوص جوش صورت خواهد شد.

امروز قصد داریم در  سایت کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی شن های نقره ای به راه های درمانی جوش صورت و آشنایی با روش های خانگی درمان جوش آشنا بشویم :

 

آب زیاد بنوشید

نوشیدن آب زیاد همواره باعث آبرسانی به پوست می‌شود، رشد سلول‌های مرده پوست را متوقف می‌کند و جلوی بسته شدن منافذ پوست را می‌گیرد.

 

خیار، تسکین‌دهنده التهاب و جوش

خیار سرشار از پتاسیم و ویتامین‌هایی چون ویتامین A ،Cو E و دارای خواص خنک‌کنندگی و تسکین پوست است. همچنین آب خیار برای ترمیم پوست مفید است به خصوص زمانی که روی پوست به کار رود در کاهش التهاب پوستی نقش دارد.

خیار را خرد و روی آن آب بریزید و به مدت ۶۰ دقیقه نگه‌دارید، مواد داخل خیار مثل ویتامین A، پتاسیم و کلروفیل در آب منتشر می‌شوند. آب حاصل را صاف و برای نوشیدن یا شستن صورت استفاده کنید. همچنین می‌توان از خیار به صورت ماسک استفاده شود این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید سپس با آب گرم بشویید. آلودگی‌ها و باکتری‌های مجاری پوست از بین می‌رود.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

با عوارض و خطراتی که تاتو می تواند برای شما داشته باشد. آشنا شوید

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

از یخ استفاده کنید

اولین درمان سریع جوش یخ است. برای جوشی که هنوز به طور کامل عفونی نشده است، استفاده از یخ به کاهش التهاب آن کمک می‌کند. یخ را در تکه‌پارچه‌ای گذاشته و روی بخشی که در حال جوش زدن است به مدت چند ثانیه نگه دارید. چند دقیقه فاصله بگذارید و مجدد مرحله‌ی قبل را تکرار کنید. این کار را به دفعات دلخواه تکرار کنید.

 

بخور بدهید

 

برای درمان سریع جوش بخور را فراموش نکنید. بخور گرم به علت باز کردن منافذ پوستی و بیرون ریختن مواد زائد از آن، اثر فوق‌العاده‌ای برای پوست دارد. یک ظرف بزرگ را با آب داغ پرکنید، سپس صورت خود را در نزدیکی دهانه‌ی ظرف قرار دهید به طوری که بخار آب به پوست‌تان برسد. به هیچ عنوان پوست‌تان را در تماس با آب داغ قرار ندهید، زیرا ممکن است منجر به سوختگی شود. بخور را به مدت ۳۰ دقیقه ادامه دهید و سپس به پوست‌تان مرطوب‌کننده بمالید.

 

سیر

سیر دارای خواص اثبات شده‌ی قوی ضد باکتری، تقویت سلولی و ضد ویروس است و به عوامل بیماری‌زای مسری حمله می‌کند و برای از بین بردن جوش مفید است. یک حبه سیر را دو نیم کنید. سیر را روی جوش بمالید و بعد از ۵ دقیقه با آب ولرم بشویید. این کار باید چند بار در روز تکرار شود تا اثرگذار باشد.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

ورزش های مناسب صورت را بشناسید تا از جراحی پلاستیک در امان باشید !

--------------------------------------------------------------------------------------

آبلیمو

آبلیمو به عنوان میکروب‌کش، ارگانیسم‌های میکروسکوپی جوش را می‌کشد و علاوه بر این با خاصیت جمع‌کنندگی که دارد باعث می‌شود چربی‌های تجمع یافته بیرون رانده شوند. از یک گوش‌پاک‌کن استریل پنبه‌ای استفاده کنید و آبلیمو را روی جوش بمالید. (حتماً از آبلیموی طبیعی یا خود لیمو استفاده کنید.)

 

جوش شیرین همه کاره

 

جوش‌شیرین راه‌حل خانگی مفید دیگری برای درمان جوش است که با لایه‌برداری پوست و باز کردن راه تخلیه‌ی چربی و سلول‌های مرده جوش‌ها را از بین می‌برد.

جوش‌شیرین را با مقداری آب و آبلیمو مخلوط کرده و یک خمیر درست کنید. پوست خود را به دقت بشویید و در حالی که نم‌دار است خمیر را در نواحی مشکل‌دار پوست بمالید، تا زمانی که خمیر روی پوست شما خشک شود صبر کنید. صورت خود را با آب گرم بشویید. برای اینکه سریع‌تر نتیجه بگیرید این فرایند را دو بار در روز تکرار کنید. هرگز جوش‌شیرین را بیشتر از چند دقیقه روی پوست رها نکنید، زیرا ممکن است موجب خشکی و حساسیت شود.

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

 

پوست و مو (تعداد) کلینیک زیبایی (تعداد) مراقبت های پوستی (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد) پوست (تعداد) جوش (تعداد)
0%