1398/02/16 در ساعت 08:34:38

در هفته چند بار موهای خود را بشوییم تا از آسیب در امان باشد.

مو و مراقبت مو نیاز به رعایت کردن نکات ظریفی دارد که میبایست آنها را بشناسیم.

در هفته چند بار موهای خود را بشوییم تا از آسیب در امان باشد.

مو، بافت بسیار ظریفی است و نحوه نگهداری آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

شاید به جرعت می توان گفت مو تاثیر زیادی در نشان دادن زیبایی و اعتماد به نفس دارد.

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که موهای خود را در هفته چند بار بایید بشوییم.

در  سایت کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی شن های نقره ای به این موضوع که در هفته چند بار میبایست موهای خود را بشوییم، خواهیم پرداخت:

 

مواد سورفکتانت موجود در شامپو، دور کثیفی ها و چربی های مو را می گیرد و باعث زدوده شدن آن هنگام شستن مو و دوش گرفتن می شود. اما این کار چربی های طبیعی مو را هم می زداید. برای همین است که ما پس از شامپو کردن از مواد حالت دهنده استفاده می کنیم تا مو دوباره ظاهر سالم و براق خود را بازیابد.از طرف دیگر، شستن بیش از حد موها در کسانی که موهای چرب دارند، با این هدف که چربی زیادی از مو را برطرف کنند، تأثیر معکوسی ایجاد می کند، چراکه باعث تحریک پوست سر به تولید چربی بیشتر می شود.

برای تصمیم گیری درباره فواصل شستن موها این عوامل را در نظر بگیرید 
شستن مو,فواصل شستن مو,برای تصمیم گیری درباره فواصل شستن موها این عوامل را در نظر بگیرید.

 

قوام موزبر یا فرفری بودن مو روند تولید سبوم (ترشحات روغنی که از غدد سباسه در پوست سر ترشح می شود) را کند می کند، در نتیجه ممکن است فقط به هفته ای یک بار شستن مو نیاز باشد. در مقابل افرادی که موهای ظریف و نازک دارند ممکن است به شستن مکرر مو نیاز پیدا کنند.

 

------------------------------------------------------------------------------------

کسانی که موهای نازکی دارند میبایست مراقب فعالیت های زیر باشند.

------------------------------------------------------------------------------------

 


نوع پوست و مواگر مو و پوست شما در رده «عادی» (نه خشک و نه چرب) قرار دارد احتمالاً به شستن مو یک یا دو بار در هفته نیاز دارید.
حالت دادن به مواگر هر روز به موهایتان اسپری می زنید یا ساعت هایی را صرف حالت دادن به موهایتان می کنید، موهایتان در معرض آسیب دیدن قرار می گیرد، بنابراین شاید بهتر باشد به جای این کار هرروز موهایتان را شامپو بزنید و بعد از آن از حالت دهنده استفاده کنید.
کارشناسان می گویند فقط گروه معدودی از افراد نیاز به شامپو کردن روزانه موهایشان دارند، از جمله افرادی که موهای بسیار ظریف و نازک دارند، افرادی که به مقدار زیاد ورزش ( و عرق) می کنند و افرادی که در آب وهوای بسیار مرطوب زندگی می کنند.

 

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

 

پوست و مو (تعداد) کلینیک زیبایی (تعداد) کاشت مو (تعداد) مراقبت مو (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد) مو (تعداد) شست و شو مو (تعداد)
0%