1398/03/21 در ساعت 09:59:34

کبودی پوست به کدام علت بوجود می آید؟ و راه های درمان کبودی پوست چیست؟

مویرگ های پوستی بسیار نازک هستند و فقط با یک لایه پوست پوشانده شده اند. اگر بدنتان زیاد کبود می شود با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

کبودی پوست به کدام علت بوجود می آید؟ و راه های درمان کبودی پوست چیست؟

کبودی پوست به کدام علت بوجود می آید؟ و راه های درمان کبودی پوست چیست؟

یک متخصص آمریکای می گوید. مویرگ های پوستی بسیار نازک هستند و تنها با قشای پوست پوشانده شده اند.

هر عاملی که منجر به نازک تر شدن مویرگ ها و کاهش کلاژن شود. در آن ناحیه احتمال کبودب بیشتری وجود دارد.

با ما همراه باشید در سایت کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی شن های نقره ای تا با دلایل کبودی پوست و راه حل درمان کبودی بیشتر آشنا بشویم :

 

دنبال آنیم که چه عاملی مقصر در کبودی پوست است.

دنبال آنیم که چه عاملی مقصر در کبودی پوست است. - کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای

مبود ویتامین. دو ویتامینی که برای پیشگیری از کبودی نیاز دارید ویتامین های C و K هستند. اگر کمبود ویتامین داشته باشید، در واقع اختلال لخته شدن خون را نیز دارید. متاسفانه برخی افراد از دیگران بیشتر به کبودی حساس هستند.وقتی پوست زیادی شفاف باشد خون زیر آن نیز بیشتر مشهود می شود. در این حالت اگر هم زیاد کبود نشوید، مدت زمان ماندن اثر کبودی روی پوستتان بیشتر است.
 

چگونه کبودی پوستمان را زودتر بهبود دهیم.

چگونه کبودی پوستمان را زودتر بهبود دهیم - کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای

اگر رنگ کبودی تان عوض می شود، نشانه ی خوبی است. چیزی که اوایل به رنگ قرمز و بنفش تیره است به مرور به زرد و سبز، و سپس قبل از اینکه کبودی کاملا از بین برود به قهوه ای طلایی تبدیل می شود.


گاهی فکر می کنید این جای کبودی تا آخر سر جای خود می ماند، اما در ادامه راه هایی را به شما پیشنهاد می کنیم تا روند التیام را سریعتر پیش ببرید:

می توانید از کرم های مرطوب کننده ای که حاوی فرمول برای کبودی هستند، استفاده کنید. این شیوه یکی از شایع ترین روش های درمان کبودی است.

اگر از کمبود ویتامین رنج می برید، استفاده از ویتامین C و K در برنامه غذایی یا استفاده از مکمل ها می تواند روند التیام کبودی را تسریع و یا از کبودی آنی جلوگیری کنید.می توانید از کرم و پماد های حاوی ویتامین C و K نیز استفاده کنید، این مواد را روی محل هایی که معمولا کبود می شود بمالید تا از به وجود آمدن کبودی پیشگیری شود.

 

------------------------------------------------------------------------

آیا خوراکی ها می توانند عامل جوش زدن باشند؟

------------------------------------------------

 


خوردن آناناس نیز می تواند نتایج خوبی را در پیش داشته باشد. این میوه آنزیمی به نام بروملین دارد، که ورم را تسکین می دهد.

همچنین توصیه می شود در 24 ساعت اولیه روی کبودی یخ گذاشته شود تا از ورم کردن و درد احتمالی پیشگیری شود.

از باند کشی هم استفاده کنید تا جریان خون به منطقه کاهش پیدا کند و خونریزی کنترل شود. این کار می تواند اندازه کبودی را کوچک کند.

در حالی که به التیام کبودی کمک می کنید می توانید با لوازم آرایشی مانند کرم ها و حجم دهنده های پوست نیز محل آن را بپوشانید.

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

 

کلینیک زیبایی (تعداد) مراقبت های پوستی (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد) پوست (تعداد) کبودی پوست (تعداد) کبودی (تعداد)
0%