1398/02/26 در ساعت 09:25:35

چرا موهای سرم مانند جارو زبر و خشن شده است؟

درست است که ژن می تواند در زیبایی مو تاثیر گذار باشد ولی سبک زندگی نیز عامل مهمی در کیفیت مو است.

چرا موهای سرم مانند جارو زبر و خشن شده است؟

چرا موهای سرم مانند جارو زبر و خشن شده است؟

کیفیت و زیبایی مو سر، اثر بسیار زیادی در زیبا دیده شدن انسان دارد.

هر آدم در تلاش است که در جامعه خود زیبا تر و جذاب تر دیده شود.

جدای عوامل ژنتیکی در زیبایی مو، عواملی همچون سبک زندگی، خوراک، منطقه زندگی عوامل بسیار مهمی در در بهتر شدن مو دارند.

در سایت کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی شن های نقره ای قصد داریم به دلایل زبر و خشن شدن موی سر بپردازیم : 

در ادامه به مواردی خواهیم پرداخت که شاید شما آنها را رعایت نکرده و در نتیجه موی زبر و خشنی خواهید داشت :

 

برس‌تان را اشتباه انتخاب کرده‌اید؟

برس تان را اشتباه انتخاب کرده اید؟ - کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای
برس‌های پلاستیکی شاید رنگارنگ و ارزان‌قیمت باشند، اما به سلامت موهایتان آسیب می‌زنند. برای حفظ سلامت تارهای مویتان، بهتر است از برس‌های چوبی استفاده کنید یا اینکه سراغ انواع فلزی آن بروید. البته مراقب باشید که وقت شانه‌کردن مو، برس را روی پوست سرتان نکشید.هر روز موهایتان را شامپو می‌کنید؟

هر روز موهایتان را شامپو می کنید - کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای
شاید در روزهای گرم، چاره‌ای جز هر روز دوش گرفتن نداشته باشید، اما اگر بیشتر از سه‌ بار در هفته به موهایتان شامپو بزنید، بعد از مدتی موهایی آسیب‌دیده و ضعیف روی سرتان باقی خواهد ماند. شاید لحظه‌ای بعد از شست‌و‌شو، احساس کنید موهایتان براق و درخشان شده‌اند، اما مطمئن باشید که حاصل این کار در درازمدت، کدر و خشن شدن موهاست.


موهایتان را محکم می‌بندید؟


موهای بلندی که محکم بسته می‌شوند، خیلی زود آسیب می‌بینند. شما با این عادت هر روزه، حتی به فولیکول موهایتان آسیب می‌زنید و باعث نازک و ضعیف‌شدن تارهای مویتان می‌شوید. بهتر است به‌جای این کار، موهایتان را با کلیپس جمع کنید یا آن‌ها را روی شانه‌هایتان بریزید.

 

---------------------------------------------------------------

چه ارتباطی بین خارش پوست سر و ریزش مو وجود داردی؟

---------------------------------------------------------------جز شامپو چیزی به موهایتان نمی‌زنید؟


تصور نکنید کسانی که موهایی سالم و زیبا دارند، آن‌ها را به حال خود رها می‌کنند. اسپری‌کردن روغن‌هایی مثل روغن آرگان روی مو، استفاده از ماسک‌های بعد از حمام و کمک‌گرفتن از ماسک‌های بعد از شست‌وشو، طراوت موهایتان را بیشتر می‌کند.


بیش از حد موهایتان را چرب می‌کنید؟

بیش از حد موهایتان را چرب می‌کنید؟ - کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای
گفتیم که اسپری‌کردن روغن‌های مخصوص روی مو، به طراوت آن‌ها کمک می‌کند، اما اگر در این کار افراط کنید، به موهایتان آسیب خواهید رساند. چرب‌کردن کامل موها با روغن زیتون فراوان، حالت دادن موها با ژل‌های سنگین و... می‌تواند به آن‌ها آسیب بزند.


زیاد زیر آفتاب می‌ایستید؟


موهای شما هم درست مانند پوستتان باید در برابر آفتاب محافظت شوند. اگر قرار است ساعات طولانی زیر نور خورشید فعالیت کنید، حتما یک کلاه مناسب روی سرتان بگذارید تا از موهایتان در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کند.


غذای مفید نمی‌خورید؟

غذای مفید نمی‌خورید؟ - کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای
برای داشتن موهای سالم، باید رژیم غذایی سالمی را هم انتخاب کنید. مصرف سبزیجات برگ‌سبز مثل اسفناج، خوردن غذاهای حاوی امگا3 مثل ماهی، مصرف ترکیبات آنتی‌‌اکسیدانی موجود در میوه و سبزیجات بنفش و قرمز و داشتن رژیم غذایی متنوع که سهم قابل‌قبولی از حبوبات، سبزیجات، گوشت قرمز و تخم‌مرغ در آن وجود دارد، می‌تواند موهایتان را سالم و شاداب نگه‌ دارد.
 

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

 

کلینیک زیبایی (تعداد) کاشت مو (تعداد) ریزش مو (تعداد) مو چرب (تعداد) مراقبت مو (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد) شست و شو مو (تعداد) مو زبر و خشن (تعداد)
0%