1398/02/31 در ساعت 08:28:26

چه کسانی در معرض ریزش موی شدید و اصطلاحا طاسی هستند؟

عوامل متعددی در ریزش مو تاثیر دارد، مانند ریزش موی ارثی،هورمون ها، هیجانات و اضطراب های شدید، که همه می توانند عوامل طاسی باشند.

چه کسانی در معرض ریزش موی شدید و اصطلاحا طاسی هستند؟

چه کسانی در معرض ریزش موی شدید و اصطلاحا طاسی هستند؟

همانطور که بارها در مقالات قبلی اشاره کردیم، مو فاکتور بسیار تاثیرگذاری در جامعه می باشد.

زیبایی مو منجر به افزایش اعتماد به نفس و برقراری رابطه اجتماعی موفق خواهد شد.

به این نکته میبایست توجه داشت،  وقتی با فردی که موهای زیبایی دارد مواجه می شویم در ناخودآگاه خود او را آدمی جذاب و منظم خواهیم شناخت.

در سایت کلینیک تخصصی پوست،مو و زیبایی شن های نقره ای به این موضوع خواهیم که طاسی از کجا می آید و چه کسانی در معرض ریزش موی شدید هستد.

عوامل متعددی منجر به ریزش مو می شود که هم در مردان و هم در زنان می تواند اتفاق بی افتد. عواملی همچون وراثت، اضطراب، هورمون ها و ...

شایع‌ترین نوع ریزش مو، طاسی نوع مردانه یا آندروژنیک است که با وراثت، هورمون‌ها و افزایش سن رابطه دارد،


تقریبا 2 مدل دارو در حال حاضر برای طاسی مردانه وجود دارد.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

چه ارتباطی بین خارش پوست سر و ریزش مو وجود داردی؟

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

از طاسی مردانه چه می‌دانید؟

از طاسی مردانه چه می‌دانید؟- کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای
طاسی یک نوع ریزش موی مردانه است که تحت تأثیر هورمون مردانه رخ می‌دهد، در فولیکول مو اثر می‌گذارد و باعث ضعیف شدن فولیکول مو می‌شود؛ به تدریج فولیکول حالت کوچک پیدا می‌کند و مو‌ها می‌ریزند و نازک می‌شوند.

 

طاسی بیشتر در کاسه سر اتفاق می‌افتد طاسی بیشتر در کاسه سر اتفاق می‌افتد، زمانی که هورمون‌های فرد دچار مشکلاتی شود مو‌ها حالت کرکی به خود می‌گیرد و می‌ریزد؛ عوامل ژنتیکی بیشترین تأثیر را در بروز طاسی دارد و اصولاً بین ۲۰ تا ۳۰ سال زمان می‌برد تا فرد طاس شود.

برای درمان طاسی نباید اجازه داد هورمون در فولیکول تاثیر بگذارد و از تبدیل تستوسترون به دی‌تسترون جلوگیری، همچنین از تاثیر این دی‌تسترون در فولیکول مو پیشگیری می‌شود.

برای درمان طاسی از مواد به صورت موضعی استفاده می‌شود، همچنین از طریق قرص‌های خوراکی مثل فیناستراید می‌توان از ریزش مو جلوگیری کرد؛ این نوع قرص‌های آنزیم را مهار و از ضعیف شدن فولیکول مو جلوگیری می‌کند؛ تنها عامل اصلی ابتلا به طاسی ژنتیک است و به هیچ عنوان نمی‌توان گفت شامپو، صابون و غیره در بروز این بیماری مؤثر است.مراجعه سریع به پزشک پس از ریزش مو

مراجعه سریع به پزشک پس از ریزش مو- کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای
 اگر سوراخ‌های موجود در روی مو بسته شود این بخارات دیگر نمی‌توانند خارج شوند در نتیجه رشد مو متوقف می‌شود و فرد مبتلا به طاسی خواهد شد؛ اگر فرد در مراحل اولیه به پزشک مراجعه کند می‌توان این بیماری را درمان کرد.
 

سبوس برنج موثر در درمان طاسی

سبوس برنج موثر در درمان طاسی- کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای

 مبتلایان به طاسی سبوس برنج را هر شب به مدت ۳ هفته باید میل کنند سپس یک هفته مصرف را قطع کنند و پس از گذشت یک هفته مجدد ۳ هفته کار فوق را انجام دهند، معمولاً گذراندن دوره ۲ یا ۳ باره این روش درمانی باعث بهبود می‌شود.

روش درمان دیگری که برای طاسی استفاده می‌شود. مصرف روغن سیاه دانه است که مبتلایان باید این روغن را به طور موضعی روی سر خود بمالند، اگر عارضه کنترل نشد نیاز به کار‌های تخصصی‌تر است؛ ممکن است فرد نیاز به پاکسازی بدن داشته باشد.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کسانی که موهای نازکی دارند میبایست مراقب فعالیت های زیر باشند.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

در نهایت اگر طاسی یوجود آمد و بخش زیادی از موهای شما ریخت، با توجه به پیشرفت های روز افزون علم پزشکی، شما می توانید با مراجعه به کلینیک ما و گرفتن مشاوره های لازم، اقدام به کاشت مو نمایید.

شما می توانید در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی شن های نقره ای  به راحتی با پزشکان متخصص ما در تماس بوده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

 

 

کلینیک زیبایی (تعداد) کاشت مو (تعداد) ریزش مو (تعداد) پیوند مو (تعداد) مراقبت مو (تعداد) کلینیک شن های نقره ای (تعداد) طاسی (تعداد)
0%